Inspection Schedule 2017-2018

Commandery Insp. Off Open Full Fm Dinner Division
January 13, 2018
Reed No. 6** Olson 2:45 1:30 Noon 2
Eu-Tah No. 66++ Exline 4:00 3:00 6:00 6
Medina No. 84 Starr 2:00 4:30 6:00 8
January 20, 2018
Mt Vernon No. 1+++** Trent 2:00 4:30 6:00 5
St. Johns No. 20 Starr 3:00 6:00 5:00 9
Canton No. 38 Ganion 2:00 4:30 6:00 8
Forest City No. 40 Vicars 2:00 4:30 6:00 7
Middletown No. 71 Hager 3:30 2:00 6:00 3
Valley No. 80 Edmiston 2:45 1:30 Noon 2
January 27, 2018
Highland No. 31 Vicars 2:00 5:00 6:00 3
Findlay No. 49** Windnagel 4:00 3:00 6:30 1
Logan No. 78 Olson 2:00 4:30 6:00 4
February 3, 2018
DeMolay No. 9** Ensell 2:00 4:30 6:00 6
Oriental No. 12 Olson 2:00 4:30 6:00 7
Shawnee No. 14 Gault 2:00 5:30 4:30 1
Coleman No. 17 Davis 2:45 1:30 Noon 2
Mansfield No. 21 Hager 2:00 4:30 6:00 8
Wilmington No. 37 Wilhelm 2:00 5:00 6:00 3
Marietta No. 50 Siegel 2:00 4:30 6:00 4
February 10, 2018
Cyrene No. 10** Edmiston 1:30 3:30 Noon 10
Ohio Valley No. 24 Ganion 2:00 1:00 4:30 4
Sidney No. 46 Boner 2:00 4:30 6:00 2
Columbus No. 69 Johnson 3:00 1:30 Noon 5
February 17, 2018
Athens No. 15 Windnagel 2:00 1:00 4:30 4
Norwalk No. 18 Edmiston 3:00 2:00 5:30 6
Akron No. 25+++** Wilhelm 2:00 4:00 5:00 8
Eagle No. 29 Gault 3:00 6:00 5:00 9
Defiance No. 30 Hughes 3:00 6:30 5:30 1
Holyrood No. 32 Trent 2:00 4:30 6:00 7
Coshocton No. 63 Ensell 1:30 3:30 Noon 10
February 24, 2018
Hanselmann No. 16 Rentz 3:30 2:00 6:00 3
Raper No. 19 Windnagel 2:45 1:30 Noon 2
St. Lukes No. 34** Edmiston 2:00 4:30 6:00 5
Pilgrim No. 55 Ganion 2:00 4:00 6:00 10
CuyahogaFalls No. 83 Ensell 2:00 4:30 6:00 8
March 3, 2018
Ohio Priory**          
Salem No. 42 Vicars 3:00 6:00 5:00 9
Ironton No. 45 Davis 2:00 4:30 6:00 4
March 17, 2018
Steubenville No. 11 Hager 2:00 4:00 6:00 10
Palestine No. 33** Wymer 2:45 1:30 Noon 2
Marion No. 36 Olson 2:00 4:30 6:00 5
Covert No. 43 Leytze 3:30 2:00 6:00 3
Wooster No. 48 Johnson 2:00 4:30 6:00 8
St. Omer No. 59 Hughes 2:00 1:00 Noon 6
Holy Grail No. 70 Brady 2:00 4:00 6:00 7
Bryan No. 74 Holcombe 3:00 6:30 5:30 1
March 24, 2018
Massillon No. 4 Young 2:00 4:30 6:00 8
Toledo No. 7 Siegel 2:00 1:00 Noon 6
Miami No. 22** Taylor 2:00 5:00 6:00 3
Warren No. 39 Davis 3:00 6:00 5:00 9
Jackson No. 53 Bacon 2:00 1:00 4:30 4
Ivanhoe No. 54 Leytze 3:00 2:00 5:30 1
Allenby No. 73 Rentz 2:00 4:00 6:00 7
Nathaniel Greene 81 Hager 2:45 1:30 Noon 2
April 7, 2018
Clinton No. 5 Hughes 3:00 1:30 6:00 5
Chillicothe No. 8 Snyder 2:00 4:30 6:00 4
Cambridge No. 47 Holcombe 2:00 4:00 6:00 10
Bellefontaine No. 61 Wilhelm 2:45 1:30 Noon 2
Coeur de Lion No 64** Bacon 2:00 4:00 6:00 7
April 14, 2018
Lancaster No. 2** Johnson 2:00 4:30 6:00 4
Cincinnati No. 3 Starr 3:30 2:00 6:00 3
Erie No. 23 Holcombe 2:00 1:00 Noo0 6
Elyria No. 60 Exline 2:00 4:00 6:00 7
April 21, 2018
Calvary No. 13 Trent 3:30 2:00 6:00 3
Hope No. 26 Bacon 2:00 4:00 Noon 10
Willis No. 82** Snyder 2:45 1:30 Noon 2
April 28, 2018
Columbian No. 52** Holcombe 3:00 6:00 5:00 9
Fremont No. 56 Trent 2:00 4:30 6:00 6
Jerusalem No. 75 Starr 2:45 1:30 Noon 2
 

** REGC Visitation

++Order of the Red Cross           +++Order of Malta